Kim byli Milipańci i Wubeki?:

Na te i wiele innych pytań mogą dziś odpowiedzieć dziewczynki oraz chłopcy z klas 5c i 6a, którzy uczestniczyli w warsztatach historycznych pt. „Wrona orła nie pokona”, prowadzonych przez p. Marcina Łaszczyńskiego z biura edukacji IPN.  Uczniowie ci w czasie zajęć „przeżyli” dramatyczne wydarzenia z okresu stanu wojennego. Razem z bohaterem książki „Wroniec” Jacka Dukaja – Adasiem- uczyli się stać w kolejkach czy tworzyli plakaty wzorem opozycjonistów. Była to ciekawa lekcja historii, ale także sposób na „przeżywanie” dzieła literackiego.

dodano 2018/12/05 Katarzyna Karpińska