Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego:

Język jest dobrem wspólnym każdego narodu i o tym, że należy o niego dbać, nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Świetną okazją do poznawania języka ojczystego było dla uczniów naszej szkoły święto obchodzone na całym świecie po raz dwudziesty. 21 lutego uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych doskonalili umiejętności związane z językiem polskim podczas wspólnych spotkań, w czasie których m. in. poznawali regionalne odmiany polszczyzny, dzielili się znajomością przysłów, powiedzeń, bawili się rysując kalambury oparte o związki frazeologiczne. Święto to było okazją do uświadomienia wszystkim jak różnorodnym, pięknym i cennym darem jest język polski.

dodano 2019/02/26 Katarzyna Karpińska