100 lat Niepodległej:

W dniu 9  listopada 2018 roku w  uczniowie klas 3b i 3c przenieśli swoich młodszych kolegów  do czasów  kiedy Polska powstała, a później zniknęła z map świata. Narrację przeplatały  pieśni patriotyczne, które ukazały widowni momenty trudne i tragiczne, ale pokazały też bohaterstwo i patriotyzm Polaków. Społeczność „Małej Jedynki” odśpiewała również hymn państwowy w ramach akcji  „Rekord dla Niepodległej”. Na koniec uczniowie klas pierwszych i drugich zaprezentowali wybrane przez siebie pieśni patriotyczne. To była bardzo piękna lekcja historii, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

dodano 2018/11/13 Joanna Osiadacz

100 – lecie niepodległości Polski to bardzo ważne święto. Z tej okazji społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 spotkała się podczas uroczystych apeli. Chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień wspólnie śpiewaliśmy hymn i pieśni patriotyczne, obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 5a, a także wystawę plakatów upamiętniającą wydarzenia z ostatniego stulecia. Te wszystkie działania sprawiły, że poczuliśmy radość, iż możemy żyć w wolnym, niepodległym kraju.

dodano 2018/11/13 Beata Rozińska