Spotkanie z pisarzem:

2 marca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, panem Łukaszem Wierzbickim, autorem m.in. takich książek jak: „Dziadek niedźwiadek”, „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny”. Poznali różne anegdoty związane z jego życiem i twórczością. Gość przywiózł z sobą wiele ciekawych rekwizytów, które pomogły mu wprowadzić wszystkich w scenerię jego książek. Pan Wierzbicki przybliżył dzieciom postać poznańskiego podróżnika Kazimierza Nowaka i historię jego pięcioletniej podróży po Afryce, a także opowiedział o swojej wyprawie jego śladami. Opowieść ilustrowana była prezentacją multimedialną, barwnymi ilustracjami, zdjęciami, zagadkami i anegdotami. Duże zainteresowanie wzbudziły zdjęcia, ilustracje i filmy z niedźwiedziem Wojtkiem, bohaterem książki „Dziadek i niedźwiadek”. Nasz gość sprawił, że historie o Kaziku i niedźwiadku Wojtku stały się nam bardzo bliskie, mimo iż zdarzyły się dawno temu. Według zaproszonego gościa zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi człowieka, dlatego warto się z nimi przyjaźnić. Ponadto pisarz zachęcał dzieci do poszukiwania przygód oraz poznawania historii poprzez czytanie książek podróżniczych. Spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące.

dodano 2018/03/03 Ewa Błahuta