Spotkanie z pisarką:

10 października klasy piąte odwiedziły bibliotekę w Centrum Kultury, gdyż odbyło się tam spotkanie z pisarką. Pani Magdalena Zarębska, autorka książek dla dzieci i młodzieży, zachęcała uczniów do czytania. Szczególną uwagę poświęciła swojej najnowszej powieści "Projekt Breslau". Podczas spotkania wyświetliła prezentację przedstawiającą Wrocław dawniej i dziś, gdyż w tym mieście toczy się akcja wcześniej wymienionego utworu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek historycznych i geograficznych na temat Breslau. Następnie poznały kilka gier i zabaw nawiązujących do czasów przed drugą wojną światową. Na koniec można było zakupić książkę i otrzymać autograf z dedykacją. Lektura znajduje się w naszej bibliotece szkolnej, więc warto po nią sięgnąć.

dodano 2017/10/11 Katarzyna Rachwalska-Kalisz, Damian Zawadzki