Pasowanie na ucznia:

6 listopada w grodziskim Centrum Kultury odbyła się piękna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów.  Do tego wydarzenia uczniowie, pod okiem wychowawczyń, przygotowywali się od początku roku szkolnego. Poznawali prawa i obowiązki ucznia, uczyli się piosenek i ról. Po ciepłych słowach pani dyrektor Renaty Nowakowskiej oraz  sekretarza naszej  gminy pani  Marii Grabowskiej galowo ubrane pierwszaki zaprezentowały słowno – muzyczny program artystyczny.  Po występie  pierwszoklasiści  uroczyście ślubowali  pilnie się uczyć i godnie zachowywać. Następnie pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły, a nauczycielki  przypinały im tarcze. Każda klasa z rąk pani dyrektor otrzymała kronikę, aby w niej dokumentować ważne i miłe wydarzenia. Na zakończenie uroczystości  także rodzice uczniów składali przysięgę. Obiecali, że będą wspierać swoje dzieci, oraz szkołę w realizacji jej dydaktyczno – wychowawczych celów.  Po uroczystości pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami udali się do szkoły na słodki poczęstunek.

dodano 2017/11/17 Barbara Szpilarska