Sekretne życie ptaków:

W 21 i 22 marca gościliśmy p. Łukasza Kubackiego – ornitologa, który przyjechał z Poznania, aby opowiedzieć nam o swojej pasji. Uczniowie klas młodszych oraz z punktu przedszkolnego wysłuchali wielu ciekawych informacji z życia ptaków.  Podziwiali przyniesione modele niektórych gatunków ptaków. Słuchali i rozpoznawali śpiew słowika, kosa oraz tańczyli, jak prawdziwe żurawie na zlotowisku. Dotykali prawdziwego gniazda ptasiego oraz zobaczyli jak zrobiony jest domek dla ptaszka. Dzieci mogły się przebrać w maskujący strój obserwatora ptaków i spróbować, jak to jest podglądać ptaki przez lornetkę. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało mały upominek - prawdziwe ptasie pióro.

dodano 2018/03/24 Ewa Błahuta