Konkurs Chopinowski w klasach 0:

Rytmika to metoda wychowania muzycznego. Istotą zajęć jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna. Metoda ta poprzez ruch, śpiew i tworzenie realizuje cele wychowania ogólnego, oparte na zrozumieniu tkwiącej w dziecku potrzeby ruchu i aktywności – wychowuje człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, inteligentnego, aktywnego, sprawnego fizycznie, przyszłego odbiorcę muzyki, a często jej wykonawcę i twórcę. Nauczyciel rytmiki- pani Joanna Pietrzak rozszerzyła zakres realizowanych na rytmice zadań i zaproponowała uczniom klas 0 Konkurs Chopinowski. Przez kilka tygodni omawiała z dziećmi życie i twórczość wybitnego kompozytora, zachęcała do aktywnego słuchania jego utworów i pobudzała do ruchowej improwizacji muzyki klasycznej. Efekty tej pracy przerosły oczekiwania nauczycieli. Podczas konkursu (03 XI) „zerówkowicze” płynnie odpowiadali na zadawane pytania, rozpoznawali walce, polonezy i etiudy, wystukiwali rytm wysłuchanych utworów i popisywali się tańcem. Rywalizacja zakończyła się remisem, a dzieci otrzymały drobne upominki, przygotowane przez panie wychowawczynie. Dziękujemy pani Pietrzak za ciekawą inicjatywę, a dzieciom gratulujemy zaangażowania.

dodano 2017/11/08 Magdalena Jaworska-Ratz