"Dzień Kropki" w klasie IIb:

15 września 2017 roku uczniowie klasy 2b obchodzili  Międzynarodowy Dzień Kropki - święto, które  ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. W tym dniu przyszliśmy do szkoły „ubrani” w kolorowe kropki.   W temat kropkowej idei wprowadził nas film o Vashti – dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, swoje możliwości i odkryła swój talent. Uczniowie mieli za zadanie rozszyfrować hasło (temat dnia) zapisane alfabetem Braille’a. Następnie w grupach szukali ukrytych w różnych miejscach szkoły  kropek, na których znajdowały się  polecenia. Były między innymi łamigłówki, łączenie kropek, zabawy ruchowe oraz polecenia typu: powiedz koledze coś miłego, czy „przybij piątkę” z osobą dorosłą. Powstały również „kropkowe dzieła sztuki”, dzięki dorysowaniu przez dzieci dowolnych elementów do kropki znajdującej się na kartce. Kropka rządziła również na zajęciach komputerowych oraz na gimnastyce. Był to radosny dzień pełen kreatywnych zadań.

dodano 2017/03/16 Joanna Osiadacz