Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole:

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który  ustanowiono, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową narodów. Uczniowie klas 1-3 aktywnie włączyli się do świętowania. Najmłodsze klasy na podstawie  bajki o Czerwonym Kapturku zorganizowały teatrzyk kukiełkowy i z wielkim zapałem zaprezentowały bajkę swoim koleżankom i kolegom. Starsi uczniowie skupili się na odkrywaniu bogactwa języka ojczystego. Rywalizowali w rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek ortograficznych i zagadek gramatycznych, rozszyfrowywaniu ukrytych słów i poszukiwaniu homonimów. Wykazali się znajomością polskich przysłów oraz tworzyli zabawne rymy. Z kolei zmagania z łamańcami językowymi i kalambury okazały się trudne, ale wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Wiele radości dostarczyła zabawa w „żywe zdania”, gdzie uczestnicy jedynie za pomocą gestów musieli odgadnąć zdanie składające się z wyrazów, które mieli przyczepione na plecach. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole miał na celu budzenie świadomości językowej młodego człowieka oraz przypomnienie wszystkim, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

dodano 2018/02/25 Joanna Betańska